INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA

Wszystko zaczyna się od słońca, zawsze kiedy świeci, Twoja instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną.

 

Elektrownia słoneczna składa się z paneli, falownika (inwertera), zabezpieczeń elektrycznych, okablowania i licznika dwukierunkowego.



Połączenie z siecią. Instalacja jest przyłączona do sieci energetycznej, z której Ty pobierasz swój prąd.

Dzięki połączeniu z siecią nadwyżkę, która zostanie wytworzona podczas najgorętszych miesięcy w roku, będziesz mógł pobrać z przyłącza wtedy, gdy jesienią i zimą zmniejszy się efektywność Twoich modułów.

 


Krok po kroku…

Zanim zrealizujemy inwestycję, przeprowadzimy bezpłatną wizję lokalną, aby móc zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twoich indywidualnych potrzeb.

W biznesie liczy się pewność i bezpieczeństwo. Zagwarantuje Ci je podpisywana na początku współpracy umowa w tym warunki rozliczenia płatności (istnieje możliwość finansowania ratalnego - CREDIT AGRICOLE).

Nasi instalatorzy zamontują Twoją instalację fotowoltaiczną. Na montaż umówimy się z wyprzedzeniem w dogodnym dla Ciebie terminie. Przekażemy Ci dokumentację, w tym projekt instalacji fotowoltaicznej oraz certyfikaty, niezbędne do zgłoszenia instalacji do ZE

Po zgłoszeniu mikroinstalacji  fotowoltaicznej do Zakładu Energetycznego oraz po uzyskaniu przyłącza Energetycznego i wymianie licznika na dwukierunkowy, będziesz mógł w pełni korzystać z instalacji i cieszyć się z minimalnych rachunków z Zakładu Energetycznego (ZE).

 


Złóż zapytanie lub zadzwoń :

bartosz.brzecki@kinainstalacje.com.pl

Tel.: 62 747 42 47, mob.: 530 115 490

Zainteresowały Cię możliwości, jakie daje montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Twojego gospodarstwa domowego, możesz otrzymać 6000 zł dofinansowania na panele słoneczne?

Szczegóły programu:

https://mojprad.info/?gclid=EAIaIQobChMIj_qnksr-_gIVEEKRBR0aTQxcEAAYBCAAEgKzsvD_BwE

https://czystepowietrze.gov.pl/

 

Procedury zgłoszenia do ZE instalacji fotowoltaicznej do mocy 50kW

Po montażu zestawu fotowoltaicznego przez naszą ekipę instalatorów, niezbędne jest zgłoszenie instalacji do Zakładu Energetycznego. W zgłoszeniu powinny znaleźć się informacje, takie jak:

  • dane zgłaszającego,
  • dane obiektu przyłączanego do sieci, w którym wykonano mikroinstalację,
  • dane przyłączanej mikroinstalacji,
  • świadczenie instalatora mikroinstalacji,
  • wymagane załączniki (karty katalogowe modułów i falownika, wymagane certyfikaty, schemat elektryczny, specyfikacje techniczne, pełnomocnictwo).

Do zgłoszenia należy dodać również załączniki świadczące o jakości instalacji elektrycznej i fotowoltaicznej. Na liście znajdują się takie dokumenty, m.in.:

  • Schemat instalacji elektrycznej przedstawiający metodę podłączenia mikroinstalacji,
  • Parametry techniczne, charakterystykę ruchową i eksploatacyjną przyłączanych urządzeń, instalacji lub sieci, w tym specyfikację techniczną/karty katalogowe urządzeń wytwórczych i przekształtnikowych,
  • Certyfikat sprzętu potwierdzający dostosowanie urządzeń do standardów określonych w NC RfG i Wymogach Ogólnego Stosowania wynikających z NC RfG, wydawany przez upoważniony podmiot certyfikujący lub sprawozdanie z testu zgodności realizowanego w trybie uproszczonym.

Zgłoszenie można wykonać poprzez stronę internetową operatorów lub dostarczając dokumentację w formie papierowej drogą pocztową.

Następnie w ciągu 30 dni Zakład Energetyczny ma obowiązek bezpłatnej wymiany licznika na dwukierunkowy. Otrzymasz certyfikat przystosowania sieci elektroenergetycznej do przyłączenia mikroinstalacji fotowoltaicznej i możesz podpisać umowę z operatorem. Pamiętaj, że zgodnie z Ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii z 20 lutego 2015 r. masz obowiązek informowania operatora w przypadku ew. modernizacji instalacji fotowoltaicznej, wyłączeniu jej, czy zmianie danych użytkowników instalacji.

Ustawa z OZE https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20150000478/U/D20150478Lj.pdf